leselust 2 formatkey jpg w1920Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Leselust", który organizuje Instytut Goethego w Krakowie w ramach projektu pod tą samą nazwą. Jego celem jest motywowanie uczennic i uczniów do czytania prostych lektur w języku niemieckim i próba ich zrecenzowania. Wymiernym rezultatem przeprowadzenia konkursu w szkole są przeczytane z zainteresowaniem i ochotą książki oraz podniesienie umiejętności językowych uczniów.\
 
W naszym Liceum trudu przeczytania i napisania recenzji wybranej przez siebie książki w języku niemieckim podjęło się dziewięciu uczniów. Wyróżnienia otrzymali:  Dominik Siek, Dawid Szot, Magdalena Sokal i Janek Dybka. Najlepsza, zdaniem szkolnego jury, okazała się praca Anny Tomeckiej, która stworzyła recenzję kryminału Dominica Butlera "Unter der Erde". Ona też będzie reprezentować naszą szkołę w drugim etapie konkursu w Instytucie Goethego w Krakowie.
 
Projekt w szkole realizowały i do udziału w konkursie zachęciły uczniów germanistki Urszula Fedorowska i Anna Dąbek.
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz trzymamy kciuki za pracę Ani.