Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym „POWIAT NIŻAŃSKI ZIMĄ”
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
Pora zimowa zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym Powiat Niżański zaprasza wszystkich sympatyków fotografii do udziału w Konkursie Fotograficznym „POWIAT NIŻAŃSKI ZIMĄ”.
Konkurs ma charakter otwarty, jest skierowany zarówno do mieszkańców Powiatu Niżańskiego, jak i do turystów odwiedzających Nasz Powiat, należących do szerokiego grona miłośników fotografii.
Głównym warunkiem udziału w Konkursie jest uchwycenie niesamowitego i niepowtarzalnego piękna Powiatu Niżańskiego w zimowej scenerii.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które z pewnością pomogą rozwijać artystyczne pasje fotografowania.
Termin nadsyłania prac upływa w dniu 14 lutego 2025 r.
Więcej szczegółów w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie https://powiatnizanski.pl/aktualnosci/5744-zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-fotograficznym-powiat-nizanski-zima
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE "PODKARPACKIEJ AKADEMII DZIENNIKARSTWA"
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
Zapraszamy młodzież na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa”, które odbędzie w dniu 9 grudnia godz. 13:00 w Auli przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, Plac Wolności 3, 37-400 Nisko
Co dla Was przygotowaliśmy?
- Prezentację projektu – dowiedz się, jak wziąć udział i jakie możliwości rozwoju oferujemy młodym ludziom z Podkarpacia,
- Szkolenie – poznaj skuteczne metody walki z dezinformacją i naucz się dbać o rzetelność informacji,
- Dyskusję – podziel się swoimi spostrzeżeniami na temat mediów oraz roli młodzieży w budowaniu aktywności obywatelskiej.
Projekt „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa” ma na celu rozwój kluczowych kompetencji medialnych i obywatelskich, takich jak krytyczne myślenie czy efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii informacyjnych. Chcemy wspólnie promować aktywność obywatelską i zachęcać młodych ludzi do refleksji nad znaczeniem mediów w demokracji.
Co jeszcze oferujemy w ramach projektu?
- Serię spotkań informacyjnych,
- Cztery weekendowe zjazdy w wybranych miastach Polski,
- Mentoring, podczas którego uczestnicy stworzą własne materiały dziennikarskie,
- Wyjazd studyjny do Warszawy – wyjątkowa okazja, by poznać pracę mediów „od kuchni”.
Organizatorem projektu jest Fundacja Misji Obywatelskiej.
Wstęp wolny – zapraszamy!
Radosne Obchody Święta Niepodległości
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii polskiej państwowości. Tego dnia marszałek Józef Piłsudski został naczelnym wodzem wojsk polskich, a we francuskim Compiègne zawarto rozejm, który oznaczał klęskę Niemiec w I wojnie światowej. Ten układ sił potwierdzono ponad pół roku później, podpisując traktat wersalski. Ówczesne uwarunkowania polityczne w Europie stworzyły więc możliwości, po 123 latach zaborów, odrodzenia państwa polskiego. W 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości z zadumą i radością pochylamy się nad przygotowaniem szkolnych obchodów tego święta. Od 2011 roku niestrudzenie pod kierunkiem Doroty Oleksak – nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie – mają one formę otwartej lekcji historii i wychowania obywatelskiego.
W tym roku Radosne Obchody Święta Niepodległości przebiegały pod hasłem "Blaski i cienie II Rzeczypospolitej”. Niżańscy licealiści – uczestnicy tego szkolnego projektu – wykazali się ogromną kreatywnością, prezentując sylwetki znanym Polakom polityków, uczonych, pisarzy i artystów oraz sportowców okresu międzywojennego. Wiele emocji i wzruszeń dostarczyły także wokalne występy uczniów, prezentujących znane pieśni patriotyczne i melodie ludowe. Jak co roku, najlepsze zespoły klasowe – tym razem 4a, 3a, 3d - zostały wyróżnione immunitetami.
Tradycyjnie też w dniu 11 listopada delegacja reprezentująca społeczność CZARNIECKIEGO wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w miejskich obchodach 106. rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Oprac. Dorota Oleksak
Zdjęcia: LO Nisko, Hufiec ZHP Nisko im. Szarych Szeregów
Podziękowanie od Pana Prezydenta za udział w Narodowym Czytaniu
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku otrzymało od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy okolicznościowy egzemplarz lektury „Kordian” Juliusza Słowackiego, z pamiątkowym podziękowaniem Pary Prezydenckiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali akcję i brali w niej udział. Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie w 2025 r., którego lekturą będzie twórczość Jana Kochanowskiego.
Wideokonferencja w ramach projektu eTwinning
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizuje kolejny już projekt w ramach programu eTwinning. Tegoroczny projekt Empowering Rights: Human, Women’s and Children’s Rights Across Borders skupia się na prawach człowieka, a w szczególności prawach kobiet i dzieci. Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów na znaczenie praw człowieka oraz wzmocnienie świadomości młodych ludzi w tym zakresie. Realizując ten projekt, uczniowie kl. 2c i 2d pod opieką nauczycielek Anety Szybki i Anny Beetz 20.11. 2024 odbyli spotkanie online ze swoimi rówieśnikami z Belgii i Włoch. Uczniowie pracując w sześciu międzynarodowych grupach, wymieniali doświadczenia na temat prawa dziecka i praw ucznia w swoich krajach. Poruszali zagadnienia dotyczące respektowania tych praw przez dorosłych. W trakcie spotkania nie zabrakło również czasu na tematy interesujące uczniów, takie jak ich zainteresowania, sposoby spędzania wolnego czasu itp.
Warsztaty pt."Wolność i odpowiedzialność"
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
13 listopada 2024 roku uczniowie Czarnieckiego, w ramach realizacji Programu Wychowawczego , wzięli udział w warsztatach na temat: „Wolność i odpowiedzialność”. Zajęcia poprowadził o Tarsycjusz Jędrzej Bukowski ofm, który omówił filozoficzne oraz teologiczne rozumienie wolności i odpowiedzialności, wskazał na moralne dylematy i zagrożenia. Zaangażowanie młodzieży, liczne pytania odzwierciedlają ich potrzebę samorozwoju i poznawania siebie. Uczniowie podkreślili, że zyskali nową perspektywę spojrzenia na swoje wątpliwości i decyzje, wszak zrozumienie i refleksja nad tymi wartościami są kluczowe dla kształtowania odpowiedzialnych i świadomych postaw życiowych.
Wywiad z Krzysztofem Weberem, zwycięzcą konkursu na logotyp BCU w Nisku
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
Trwają prace merytoryczne oraz remontowo-budowlane w ramach projektu pn. „Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w Dziedzinie Energetyki w Nisku”.
Projekt organizacji i funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla dziedziny energetycznej w Nisku będzie realizowany we współpracy z podmiotem branżowym: Stowarzyszeniem Polskich Energetyków oraz przedstawicielem przedsiębiorców: PGE Dystrybucja. Oferta edukacyjno-szkoleniowa BCU skierowana będzie do szerokiego grona odbiorców, w szczególności do uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe, studentów, doktorantów, nauczycieli, nauczycieli akademickich, pracowników branż i innych osób dorosłych, w tym osób planujących przekwalifikowanie.
Jednym z działań promocyjnych na rzecz nowej placówki edukacyjnej, powstającej w ramach projektu na terenie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, był ogłoszony w czerwcu br. roku Konkurs na Logo BCU, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Niżańskiego.
Konkurs rozstrzygnięto, o czym pisaliśmy tutaj: https://powiatnizanski.pl/realizowane-inwestycje/416-branzowe-centrum-umiejetnosci-w-dziedzinie-energetyki-w-nisku/5444-konkurs-na-logo-branzowego-centrum-edukacji-w-nisku-rozstrzygniety?highlight=WyJrb25rdXJzIiwibG9nbyJd
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięski projekt logo BCU, którego autorem jest Krzysztof Weber – uczeń niżańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego. Jego praca wyróżniła się wyjątkową oryginalnością, jak również najlepiej wpisała się w ideę Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie energetyki. Wyłoniona w ramach konkursu praca została, zgodnie z regulaminem konkursu, poddana profesjonalnej obróbce graficznej. Po graficznych obróbkach logotyp został przedstawiony zwycięzcy konkursu, a także przeprowadzono z nim krótką rozmowę na temat koncepcji, wyzwań oraz oceny gotowego logo. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za inspirację do dalszych działań zbliżających nas do sukcesu, czyli otwarcia BCU, planowanego na czerwiec 2025 roku.
Co zainspirowało Cię do stworzenia tego konkretnego projektu logo?
- Krzysztof Weber: Inspirację czerpałem z logotypów, które pamiętam z młodości, kiedy to sklepy o różnych specyfikacjach miały jakieś charakterystyczne elementy w swoim logo, które nawiązywały do danej profesji sklepu. Stąd się również wziął pomysł na logo BCU.
Czy możesz opisać proces twórczy, motyw wzięcia udziału w konkursie oraz inspirację?
- KW: Na początku planowałem, aby logo nawiązywało do branży energetycznej nad rzeką San, która przebiega przez Powiat Niżański, jednak po głębszym zastanowieniu się, tak jak wspomniałem w poprzednim pytaniu, przypomniałem sobie o tych logach z pewnymi charakterystycznymi elementami, dlatego właśnie w logotypie umieściłem elementy związane z energetyką.
Jakie znaczenia mają poszczególne elementy użyte w logo?
- KW: W logotypie znajdują się litery BCU, które nawiązują do nazwy „Branżowe Centrum Umiejętności” oraz napis „Nisko”. W literze „U” zauważamy pioruna, który symbolizuje płynący prąd w kablu, który jest jakby obwódką całego logo. Końcówka kabla zakończona jest wtyczką, dzięki której prąd może przepływać – dodatkowo jest w kolorze zielonym, co nawiązuje do zielonej transformacji energetycznej.
Jakie były największe wyzwania przy tworzeniu logo dla nowej placówki edukacyjnej?
- KW: Największym wyzwaniem było znalezienie pomysłu i inspiracji do stworzenia logo. Również trzeba było trzymać się ścisłych zasad konkursu i kolorów, które miały zostać użyte, co również nie było łatwym wyzwaniem, aby zachować odpowiedni balans i przejrzystość kolorów. Samym w sobie wyzwaniem było stworzenie loga, które będzie wykorzystywać placówka edukacyjna, co jednak często się nie zdarza, abyśmy, jako uczniowie, mieli możliwość stworzenia logotypu dla szkół w konkursach.
Jakie było twoje pierwsze odczucie, gdy dowiedziałeś się, że Twoje logo wygrało konkurs?
KW: Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony i szczęśliwy, że moje logo zostało docenione przez komisję konkursową i wskazane, jako to, które najbardziej wpasowuje się w koncepcje założoną przez organizatorów.
Jak oceniasz gotowy logotyp po pełnej, profesjonalnej obróbce graficznej?
KW: Gotowy logotyp bardzo mi się podoba. Jest bardzo przejrzysty i estetyczny, dzięki czemu każdy będzie mógł stwierdzić, w jakiej dziedzinie umiejętności będzie się specjalizować Branżowe Centrum Umiejętności w Nisku.
Dziękujemy za rozmowę.
Nowy logotyp placówki Branżowego Centrum Umiejętności w Dziedzinie Energetyki w Nisku to nowy początek w zakresie symbolu nowoczesnej edukacji zawodowej. Dzięki utworzeniu unikalnego logotypu nawiązującego do energetyki, planujemy kolejne działania promocyjne placówki. Więcej informacji na temat BCU znajdą Państwo wkrótce na dedykowanych profilach w mediach społecznościowych, o czym również będziemy na bieżąco informować.
Tekst i zdjęcia: Powiat Niżański
CZY DZIĘKOWAĆ ZA PROPSY I ZA HEJTY? LEKCJA O CYBERPRZEMOCY
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W dniu 14 listopada br. klasa I A uczestniczyła w webinarium nt. „Czy dziękować za propsy i za hejty? Lekcja o cyberprzemocy”. Zajęcia przeprowadziła pani Marta Wojtas z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Pani Marta Wojtas jest psycholożką, trenerką i ekspertką ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.
Celem zajęć było przybliżenie uczestnikom następujących zagadnień:
- czym jest cyberprzemoc,
- jak radzić sobie z przemocą w Internecie,
- jak zapobiegać sytuacjom przemocowym w Internecie.
Prelegentka omówiła także konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań w sieci. Uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału w lekcji online, dzięki aplikacji menti.com. Na zakończenie spotkania prowadząca podała przydatne strony i numery telefonów, które mogą być pomocne, gdy chcemy zgłosić przypadki cyberprzemocy. Pani Wojtas podkreśliła również, że najskuteczniejszym sposobem walki z hejtem jest natychmiastowe reagowanie na wszelkie jego przejawy.
Opr. Urszula Fedorowska
Od pomysłu do biznesu - "Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość IV"
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły z klas 2 C i 3 C podczas lekcji z podstaw przedsiębiorczości oraz biznesu i zarządzania, uczestniczyli w akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość IV".
Jest to akcja skierowana do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Polsce Wschodniej. Jej organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji akcji jest przedsiębiorczość start-upowa
oraz możliwości pozyskania wsparcia w tym obszarze, m.in. z Funduszy Europejskich. Celem akcji jest budowanie postaw przedsiębiorczych oraz zachęcanie uczniów do samodzielności i kreatywności w planowaniu swojej ścieżki zawodowej.
Dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym przygotowanym przez organizatorów, uczniowie poznali korzyści związane z prowadzeniem własnej firmy oraz nauczyli się,
jak zbudować pierwszy, uproszczony model biznesowy Lean Canvas. Dodatkowo uczniowie mogą wziąć udział w inspirującym konkursie "Start-up na 5-tkę", w którym główną nagrodą jest wyjazd do Brukseli.
Kto żyje w sercach tych, którzy pozostają, nie umiera
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Kto żyje w sercach tych, którzy pozostają, nie umiera
Listopad jest miesiącem pamięci o Tych, co odeszli. Społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Nisku pamięta o zmarłych dyrektorach, nauczycielach, pracownikach i przyjaciołach naszej szkoły oraz o ludziach zasłużonych dla naszego kraju i miasta.
Nauczycielka historii Dorota Oleksak odwiedziła z uczniami kl. 2a niżańskie miejsca pamięci narodowej.
Dyrektor Szkoły Jerzy Stelmach spotkał się z uczniami klas 1a i 1b oraz wychowawcami Anną Dąbek i Urszulą Fedorowską na niżańskim cmentarzu, aby uczcić pamięć osób związanych z historią szkoły, opowiedzieć młodzieży o ich dokonaniach.
W imieniu społeczności CZARNIECKIEGO i Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO w Nisku na grobach zapalono Znicze Pamięci.
Zdjęcia: LO Nisko
CHOPINOWSKA JESIEŃ CHÓRZYSTÓW „CZARNIECKIEGO”
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W dniach 16-17 października 2024 roku chórzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, pod opieką p. Sylwii Matyki, p. Eweliny Sobiło i p. Joanny Szaro, uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy oraz miejsc związanych z życiem i twórczością Fryderyka Chopina. Wyjazd odbył się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą "Podróże z klasą" i został dofinansowany kwotą 20 tysięcy złotych.
Pierwszy dzień rozpoczął się od spaceru w przepięknej jesiennej scenerii po Łazienkach Królewskich w Warszawie. Następnie , w Muzeum Fryderyka Chopina, uczestnicy poznali życie i twórczość tego wybitnego polskiego kompozytora. Wieczorem nastąpiło zwieńczenie dnia, był nim udział w spektaklu "Once" w Teatrze Muzycznym Roma, który dostarczył mnóstwo emocji.
Po nocy w hotelu uczniowie i nauczyciele wyruszyli do Żelazowej Woli - miejsca urodzenia Fryderyka Chopina. W swojej podróży dotarli aż do województwa łódzkiego, gdyż odwiedzili zespół pałacowo-ogrodowy w Nieborowie i znajdujący się nieopodal ogród sentymentalno-romantyczny w Arkadii - to miejsca związane z polskim rodem magnackim Radziwiłłów. Po uczcie dla duszy, nie brakło również czegoś dla ciała, był to czas w lokalnych kawiarenkach. Ciekawostką jest fakt, że rynek w Łowiczu jest jedynym w Polsce w kształcie trójkąta. Wspaniałe towarzystwo i piękna polska złota jesień sprawiły, że ten wyjazd zostanie na długo zapamiętany.
Zdj. LO Nisko
PRZEMYŚL – STOLICA FAJEK I LUDWISARSTWA
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
12 października br. członkowie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO w Nisku oraz nauczyciele naszej Szkoły wyruszyli na wycieczkę do Przemyśla - jednego z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych miast Podkarpacia. Historię i zabytki miasta przedstawiła z pasją i humorem przewodniczka Beata Zawada, która zabrała nas na 4-godzinny spacer po Starym Mieście.
Zwiedziliśmy monumentalne kościoły OO Karmelitów i OO Franciszkanów, archikatedrę rzymsko-katolicką z kryptami oraz archikatedrę greckokatolicką. Podziwialiśmy urocze kamieniczki, pamiętające renesansową świetność miasta oraz dowiedzieliśmy się, co robi niedźwiedź na przemyskim rynku.
Odwiedziliśmy również Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie - jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie.
Na zakończenie wycieczki czekał na nas smaczny poczęstunek w restauracji w Radymnie. Zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do Niska.
Opracowanie: Anna Dąbek
Zdjęcia: LO Nisko
Spotkanie klasy 4c z żołnierzem Wojska Polskiego
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
30 października br. w ramach lekcji wychowawczej klasa 4c spotkała się z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nisku, porucznikiem Marcinem Gryzem, który przedstawił ofertę dotyczącą dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Jak zaznaczył, „Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 18 maja 2022r. ściśle określa zasady powoływania do dobrowolnej służby wojskowej. Aby zostać czynnym żołnierzem należy ukończyć 18 lat, mieć polskie obywatelstwo, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby wojskowej oraz nieposzlakowaną opinię publiczną”.
Pracownik WCR-u w Nisku omówił etapy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, w tym jak przebiega szkolenie podstawowe ( 27 dni) oraz szkolenie specjalistyczne (do 11 miesięcy). Wniosek o powołanie można złożyć podczas kwalifikacji wojskowej w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Nisku.
Podczas prelekcji uczniowie mieli możliwość uzyskania informacji na temat specyfiki pracy żołnierza, wysokości wynagrodzenia, dodatków, na które można liczyć po wstąpieniu do służby wojskowej. To, co może zachęcać do wyboru zawodu żołnierza Wojska Polskiego to możliwość uzyskania całkowitego sfinansowania studiów wojskowych wraz z zakwaterowaniem oraz pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska.
Przed maturzystami trudne wybory życiowe, nadrzędnym celem szkoły jest wspieranie uczniów w odpowiedzialnym wyborze ścieżki zawodowej, zapoznawanie z aktualnymi ofertami rynku pracy, wzmacnianie postaw patriotycznych, a także kształtowanie podstawowych umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz właściwego zachowania się w sytuacjach kryzysowych. Organizowanie tego typu spotkań wpisuje się także w realizowaną od kilku lat na terenie szkoły edukację prawną i obywatelską.
LAZUROWE WYBRZEŻE Z „CZARNIECKIM”
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W dniach 4-9 października 2024 r. grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego wraz z opiekunami miała okazję poznać francuskie Lazurowe Wybrzeże. Uczestnicy zwiedzili słynące z festiwalu filmowego Cannes, poznając od przewodnika historię tego miasta. Udali się też do Saint Tropez, gdzie mieli przyjemność zapoznać się z historią kina lat 60., a także odwiedzić muzeum Żandarmerii Wojskowej. Piątego dnia przewidziana była największa atrakcja całego wyjazdu - wycieczka do Monako! Niestety, w związku z wyjątkowo niesprzyjającymi warunkami pogodowymi oraz decyzjami podjętymi przez władze księstwa, niezbędna była rezygnacja z tego punktu programu. Udało się natomiast zwiedzić Niceę, jedno z najwspanialszych i najatrakcyjniejszych miast południa Francji!
Mimo że pogoda nie dopisała, wyjazd był bardzo udany. W przerwach między wycieczkami uczniowie mogli korzystać z licznych atrakcji oferowanych przez hotel - basenu czy siłowni, oraz spacerować po plażach Morza Śródziemnego.
Dziękujemy firmie AllinTravel za zorganizowanie wycieczki, a pilotowi wycieczki - Panu Pawłowi Musiałowi - za jego ogromną wiedzę i świetny kontakt z młodzieżą, co pozwoliło uczestnikom zapamiętać wiele informacji na temat odwiedzanych miejsc oraz znacznie poszerzyć horyzonty.
Tydzień na Lazurowym Wybrzeżu podsumowała Weronika z klasy czwartej: „Mimo, że pogoda nam nie dopisała, to wycieczka była naprawdę świetna! Zwiedziliśmy wiele interesujących miejsc i miast. Bardzo dziękujemy p. Marcie Kapicy za zorganizowanie wycieczki. Jesteśmy wdzięczni nauczycielom za wspólnie spędzony czas i ich cierpliwość! Najlepsza wycieczka na koniec 4 klasy!”
Tekst: Krzysztof Rej
Zdjęcia: LO Nisko